Agátové hojdačky

Venujem sa výrobe agátových hojdačiek na mieru. Nosné časti hojdačky sú vyrobené z guľatiny s priemerom cca 12 - 15 cm. Na hlavné spoje používam závitové tyče, s priemerom 16 a 14 mm pričom skrutky sú zafrézované do guľatiny s výnimkou vrchných častí, kde by mohla zatekať voda. Hojdačkové závesy sú s priemerom 12mm, Použité sú 6mm reťaze a 8mm karabíny. Laná sú s priemerom 22mm.

Hojdačky spravidla doveziem domov, kde ich aj zmontujem.  

Agát je v skutku trvácne drevo. Patrí medzi jedno z najpevnejších driev rastúcich v našich končinách. Používali ho naši predkovia okolo domu na rôzne veci. Keďže veľmi dobre odoláva nielen škodcom, ale aj rôznym drevokazným hubám. V minulosti sa využívalo aj na výrobu mostov, pilierov, rôznych vodných a zemných stavieb. Keď je neimpregnovaný, vydrží v priemere aj 40 rokov. Pod strechou 100, pod vodou 300 a pokiaľ je v suchu napríklad v interiéri aj 500 rokov.

Zopár príkladov mojej práce

Ceny  sú variabilné v závislosti na aktuálnych cenách materiálov na trhu a veľkosti hojdačky. V priemere od 120 do 700 Eur. Detailnejšie informácie telefonicky.

Kontaktujte ma

Zdreva do záhrady

Lehota 747

0905607793

jan.ondrusek11@gmail.com